Asztalitenisz Ózdon
Sportág asztalitenisz
Helység
Sziasztok!
Hétvégén 2015. május 17-én vasárnap rendeztek rangos, amatőröket is fogadó versenyt Ózdon (ahol egyébként egy NBII-es és egy NBIII-as csapat is van), tisztelegve az általam is ismert az elhunyt népszerű és sikeres sportvezetőnek - Mlinárik János - akire én is gyermekként és felnőttként is emlékezhetek, mint lelkes asztalitenisz versenyszervező-lebonyolít ó.
Igen korrekt körülmények között, a helyi (kézilabda) sportcsarnokban, 10 db Butterfly supercompact asztalon, óriási asztal körüli térrel, lelátóval, büfével.
A verseny megmozgatta a miskolci, egri NBI, NBII, NBIII stb. versenyzőket és külföldi (szlovák, német) felnőtt induló is volt.
A felnőttek NBIII szintig ill. a felett, azaz két szinten indulhattak ill. páros verseny is volt.
A szervezők írták:
"A résztvevő csapatok és a létszám mindent elmond a verseny erősségéről, színvonaláról!
Lássuk: Ózd VSE, Borsod Volán, Egri Áfész, Veresegyház, Statisztika, Pestújhely, Nyíregyháza ASE, Gyulai SE, Dédestapolcsány SE, Miskolci Sportiskola, Arló SE, Kisvárda, Miskolc Egyetem AFC, Abaújszántó, Kazincbarcika, Mezőtúr ASE, Kisbarca, Rozsnyó Geolog (Szlovákia), Rimaszombat (Szlovákia), Jablonová (Szlovákia), Németország
Létszám: FFI (összevont: I. ,II., III. osztály,megyei és amatőr) - 77 fő
FFI III.osztály és lefelé – 47 fő
Ifi, serdülő, újonc - 27 fő
A versenyen jelen volt az országos ranglista 37.(Timafalvi Gergő – Eger)), 45,59.,75,87. a TOP 100-ból."
Cserey Bálint, mint a tavalyi verseny egyik győztese volt,
megbízható stabil játékával csak győztes mérkőzésekkel megvédte címét és első helyezett lett!
Letanóczki Dalma, aki szintén elindult a fiúk versenyében - 2 vereségről indulva, folyamatosan javulva - útközben megverte a tavalyi év társ győztesét a 2014-es Diákolimpia fiú 5. helyezettjét végeredményben 3. helyen végzett!
Valószínűleg a legfiatalabb volt az egész mezőnyben.
Azaz a képzeletbeli dobogón két Galaxis gyermek állt a fiú újonc és serdülő korcsoportban.
Dalma, az ezután elindított lányok között is szerzett egy érmet,
de addigra teljesen elkészülve az erejével már nem tudott feljebb kapaszkodni.
A versenyt látva elmondhatjuk, ritkán látunk felnőtt/gyermek szinten a sportágnak otthont adó ilyen jó helyszínt és felnőtt magas szintű játékot. Legközelebb még többen jöjjünk el!
Köszönjük a szervezőknek a rendezést és a meghívást, Zolinak a logisztikát és a képeket!
Eredmények a szervezőktől:
Serdülő és újonc fiúk (2000-)
1. Cserey Bálint 2003 (Veresegyház)
2. Gál Szabolcs 2001 (Egri ÁFÉSZ)
3. Letanóczki Dalma 2005(Veresegyház))
Tripa Alexandra 2001 (Egri ÁFÉSZ)
Újonc serdülő lányok
1. Tripa Alexandra 2001 (Egri ÁFÉSZ)
2. Domoszlói Anna 2000 (Egri ÁFÉSZ)
3. Herke Anna 2004 (Egri ÁFÉSZ)
Letanóczki Dalma 2005 (Veresegyház)
Ifjúsági fiúk
1. Andrássy Attila (Egri ÁFÉSZ)
2. Laczkó Dániel (Miskolci Sportiskola)
4. Menkő Veronika (Statisztika SC)
Skorna Dusán (Rozsnyó Geolog - Szlovákia)
Férfi páros (összevont)
1. Doros Szilárd – Kővári Balázs (Borsod Volán)
2. Bari Csaba – Bedő Zoltán (Egri ÁFÉSZ, Németország))
3. Szűcs József – Gadóczi Gábor (Ózd Város SE)
4. Timafalvi Gergő – Banok Tamás (Egri ÁFÉSZ)
Férfi egyéni (összevont)
1. Timafalvi Gergő (Egri ÁFÉSZ)
2. Kővári Balázs (Borsod Volán)
3. Pálos Balázs (Egri ÁFÉSZ)
4. Nemes Vince (Borsod Volán)
Férfi egyéni (III.osztály és lefelé)
1. Gulykas Gábriel (Jablonová - Szlovákia)
2. Zagyi Jenő (Rimaszombat - Szlovákia)
3. Andrássy Attila (Egri ÁFÉSZ)
4. Balázs Alexander (Jablonová - Szlovákia)
üdv:
István
Hétvégén 2015. május 17-én vasárnap rendeztek rangos, amatőröket is fogadó versenyt Ózdon (ahol egyébként egy NBII-es és egy NBIII-as csapat is van), tisztelegve az általam is ismert az elhunyt népszerű és sikeres sportvezetőnek - Mlinárik János - akire én is gyermekként és felnőttként is emlékezhetek, mint lelkes asztalitenisz versenyszervező-lebonyolít
Igen korrekt körülmények között, a helyi (kézilabda) sportcsarnokban, 10 db Butterfly supercompact asztalon, óriási asztal körüli térrel, lelátóval, büfével.
A verseny megmozgatta a miskolci, egri NBI, NBII, NBIII stb. versenyzőket és külföldi (szlovák, német) felnőtt induló is volt.
A felnőttek NBIII szintig ill. a felett, azaz két szinten indulhattak ill. páros verseny is volt.
A szervezők írták:
"A résztvevő csapatok és a létszám mindent elmond a verseny erősségéről, színvonaláról!
Lássuk: Ózd VSE, Borsod Volán, Egri Áfész, Veresegyház, Statisztika, Pestújhely, Nyíregyháza ASE, Gyulai SE, Dédestapolcsány SE, Miskolci Sportiskola, Arló SE, Kisvárda, Miskolc Egyetem AFC, Abaújszántó, Kazincbarcika, Mezőtúr ASE, Kisbarca, Rozsnyó Geolog (Szlovákia), Rimaszombat (Szlovákia), Jablonová (Szlovákia), Németország
Létszám: FFI (összevont: I. ,II., III. osztály,megyei és amatőr) - 77 fő
FFI III.osztály és lefelé – 47 fő
Ifi, serdülő, újonc - 27 fő
A versenyen jelen volt az országos ranglista 37.(Timafalvi Gergő – Eger)), 45,59.,75,87. a TOP 100-ból."
Cserey Bálint, mint a tavalyi verseny egyik győztese volt,
megbízható stabil játékával csak győztes mérkőzésekkel megvédte címét és első helyezett lett!
Letanóczki Dalma, aki szintén elindult a fiúk versenyében - 2 vereségről indulva, folyamatosan javulva - útközben megverte a tavalyi év társ győztesét a 2014-es Diákolimpia fiú 5. helyezettjét végeredményben 3. helyen végzett!
Valószínűleg a legfiatalabb volt az egész mezőnyben.
Azaz a képzeletbeli dobogón két Galaxis gyermek állt a fiú újonc és serdülő korcsoportban.
Dalma, az ezután elindított lányok között is szerzett egy érmet,
de addigra teljesen elkészülve az erejével már nem tudott feljebb kapaszkodni.
A versenyt látva elmondhatjuk, ritkán látunk felnőtt/gyermek szinten a sportágnak otthont adó ilyen jó helyszínt és felnőtt magas szintű játékot. Legközelebb még többen jöjjünk el!
Köszönjük a szervezőknek a rendezést és a meghívást, Zolinak a logisztikát és a képeket!
Eredmények a szervezőktől:
Serdülő és újonc fiúk (2000-)
1. Cserey Bálint 2003 (Veresegyház)
2. Gál Szabolcs 2001 (Egri ÁFÉSZ)
3. Letanóczki Dalma 2005(Veresegyház))
Tripa Alexandra 2001 (Egri ÁFÉSZ)
Újonc serdülő lányok
1. Tripa Alexandra 2001 (Egri ÁFÉSZ)
2. Domoszlói Anna 2000 (Egri ÁFÉSZ)
3. Herke Anna 2004 (Egri ÁFÉSZ)
Letanóczki Dalma 2005 (Veresegyház)
Ifjúsági fiúk
1. Andrássy Attila (Egri ÁFÉSZ)
2. Laczkó Dániel (Miskolci Sportiskola)
4. Menkő Veronika (Statisztika SC)
Skorna Dusán (Rozsnyó Geolog - Szlovákia)
Férfi páros (összevont)
1. Doros Szilárd – Kővári Balázs (Borsod Volán)
2. Bari Csaba – Bedő Zoltán (Egri ÁFÉSZ, Németország))
3. Szűcs József – Gadóczi Gábor (Ózd Város SE)
4. Timafalvi Gergő – Banok Tamás (Egri ÁFÉSZ)
Férfi egyéni (összevont)
1. Timafalvi Gergő (Egri ÁFÉSZ)
2. Kővári Balázs (Borsod Volán)
3. Pálos Balázs (Egri ÁFÉSZ)
4. Nemes Vince (Borsod Volán)
Férfi egyéni (III.osztály és lefelé)
1. Gulykas Gábriel (Jablonová - Szlovákia)
2. Zagyi Jenő (Rimaszombat - Szlovákia)
3. Andrássy Attila (Egri ÁFÉSZ)
4. Balázs Alexander (Jablonová - Szlovákia)
üdv:
István
100%, 2 szavazat
Kommentek